Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
Chronicle of an Escape (2006) HD

Chronicle of an Escape (2006) HD

An Inside View of Political DetaineesJan. 01, 2006 (Argentina)103 Min.R
Your rating: 0
0 0 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Rodrigo de la Serna isClaudio Tamburrini
Claudio Tamburrini
Nazareno Casero isGuillermo Fernández
Guillermo Fernández
César Albarracín isGuardia Tucumano 2
Guardia Tucumano 2
Daniel Cúparo isGuardia Metódica 3
Guardia Metódica 3

Pershkrimi

Portieri i një skuadre pak të njohur të futbollit rrëmbehet nga një skuadër qeveritare e Argjentinës dhe dërgohet në qendrën e paraburgimit. Pas disa muajsh të torturës, ai komploton ikjen e tij me tre burra të tjerë të rinj.

Loading...
Titulli origjinalCrónica de una fuga
Vleresimi IMDb7.3 2,895 votes
Vleresimi TMDb6.6 11 votes
Loading...