Loading...
Raporto gabimin

Ju lutemi te pershkruani gabimin, keshtu qe ne mund te rregullojme ate!

Captcha
Ndalo
Loading...
War Horse (2011) HD

War Horse (2011) HD

Separated by War. Tested by Battle. Bound by Friendship.Dec. 25, 2011 (USA, India)146 Min.PG-13
Your rating: 0
7.8 4 votes

Video trailer

Disa foto nga Filmi

Director

Aktoret

Tom Hiddleston isCapt. James Nicholls
Capt. James Nicholls
Benedict Cumberbatch isMaj. Jamie Stewart
Maj. Jamie Stewart
Toby Kebbell isGeordie Soldier
Geordie Soldier
Emily Watson isRose Narracott
Rose Narracott
Jeremy Irvine isAlbert Narracott
Albert Narracott
Peter Mullan isTed Narracott
Ted Narracott
David Kross isPvt. Günther Schröder
Pvt. Günther Schröder
Nicolas Bro isFriedrich
Friedrich
Eddie Marsan isSgt. Fry
Sgt. Fry

Pershkrimi

Kali i Luftës: Nga regjisori legjendar Steven Spielberg, vjen një film kandidat për 6 çmime Oskar dhe 39 çmime të tjera kinematografike. Në prag të Luftës së Parë Botërore, Alberti një djalë i ri krijon një miqësi të veçantë me kalin e tij, Xhoi. Por kur lufta i detyron të ndahen dhe Xhoi blihet për t’u përdorur në beteja, udhëtimi i tij i jashtëzakonshëm do të prekë dhe ndryshojë jetën e kujtdo që e takon.

Loading...
Titulli origjinalWar Horse
Vleresimi IMDb7.2 121,656 votes
Vleresimi TMDb7 825 votes
Loading...